Reportyor.Tv » Gündəm » TƏCİLİ: Əliyev-Putin görüşü BAŞLANIR, Qarabağ üçün kritik danışıqlar... – CANLI
TƏCİLİ: Əliyev-Putin görüşü BAŞLANIR, Qarabağ üçün kritik danışıqlar... – CANLI
“Yerli vaxtla saat 16:00-da Rusiya Prezidenti Vladimir Putin, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistan Baş naziri Nikol Paşinyan arasında üçtərəfli görüş keçiriləcək”, - Kremlin yaydığı rəsmi məlumatda qeyd olunub.
Ötən gün Xankəndidə - Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti məsuliyyət zonasında - separatçı qrupa dəstək aksiyası keçirilib. Aksiyada könüllü-məcburi əsaslarla 15 minə qədər insan iştirak edib.
Ermənistan KİV-lərində, xüsusən də “Epress.am”da dərc olunan məlumatlara görə, mitinq Rusiyanın Qarabağdakı sülhməramlı kontingentinin komandiri, general-mayor Andrey Volkovun təşəbbüsü ilə baş tutub. Volkov bildirib ki, əgər Ermənistan nizamlanmanın Rusiya variantından imtina edərsə, sülhməramlı missiya Qarabağı tərk edəcək.
TVMusavat-ın saat 15:00-da canlı efirində aparıcı Emil Salamoğlu Soçi görüşü, Xankəndi mitinqi haqda ekspertlərlə danışır. Müzakirədə tamaşaçılarımız da iştirak edəcək.